Mistrzostwa Rejonu IX w spinningu

Niedziela – 20 października 2019 roku. Już przed godziną 7:00 na parkingu przy plaży w Gołanicach zaczął się ruch, pojawiają się pierwsi wędkarze. W tym dniu rozgrywane były indywidualne zawody wędkarskie o tytuł “MISTRZA REJONU IX W SPINNINGU” na rok 2019. Na miejscu zbiórki wstawili się przedstawiciele takich kół jak: “CIERNIK”; “FAPOM”; “SZLICHTYNGOWA”; “METALPLAST” oraz “LESZNO – MIASTO “. Po przywitaniu przybyłych wędkarzy, nie tracąc czasu przystąpiliśmy do wędkowania. Zgodnie z ustaleniami mieliśmy 5 godzin do obrzucania wszystkich górek i dołków, aby złowić wymarzoną rybę. Pomimo tego, że dzień był piękny i pogoda wymarzona, drapieżniki niezbyt chętnie kusiły się na oferowane im przez wędkarzy przynęty. W tym dniu 19 uczestników zawodów złowiło łącznie 7 okoni i 2 szczupaki. Po 5 godzinach wędkowania do pracy przystąpili sędziowie. Po zmierzeniu wszystkich złowionych ryb okazało się, że tytuł MISTRZA REJONU IX W SPINNINGU NA ROK 2019, zdobył Szymon Mejza. (galeria-tutaj)To on po pięknym holu wyciągnął szczupaka mierzącego 82 cm i wartego 1900 punktów. Dzieki temu został bezapelacyjnym mistrzem. Na drugim miejscu zawody ukończył i tytuł I -go Wice Mistrza zdobył kolega Wojciech Woziński. On również złowił ładnego szczupaka wartego 615 punktów. Trzecie miejsce i tytuł II-go Wice Mistrza, przypadł w udziale koledze Tomaszowi Wozińskiemu, który złowił okonie, za które otrzymał 300 punktów. Wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom oraz wspólne zdjęcie uczestników zakończyły nasze spotkanie nad wodami jeziora krzyckiego. Następne zawody dopiero za rok. Do zobaczenia nad wodą.