Zawody nocne Rejonu nr IX

Druga połowa wakacji oznacza dla wędkarzy rejonu IX przygotowania do nocnych zawodów drużynowych na jeziorze w Krzycku Małym. Jeszcze nie ma 16:00, czyli godziny zbiórki zawodników, a na miejscu zjawiają się już wszystkie drużyny biorące udział w zawodach. Na starcie staje do rywalizacji 7 drużyn składających się z 2 zawodników. Równo z zegarem na wieży kościoła Prezes Rejonu IX kol. Szymon Mejza rozpoczyna zbiórkę witając wszystkie przybyłe drużyny. W tym roku do walki stają koleżanki i koledzy z kół Miasto Leszno nr 183, Metalplast nr 187 oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa nr 193. Prezes po krótkim wprowadzeniu oddaje głos sędziemu głównemu zawodów, którym tego dnia jest kol. Wojciech Woziński. Przedstawione zasady rywalizacji są jasne i zrozumiałe, więc zawodnicy przystępują do losowania stanowisk. Każda drużyna ma do dyspozycji wyznaczone sektory, które będą areną ich zmagań przez najbliższych 12 godzin. Zawodnicy po otrzymaniu z rąk prezesa zestawu prowiantu rozjeżdżają się po stanowiskach i na sygnał wydany przez sędziego rozpoczyna się nęcenie, a następnie w wodzie lądują już zestawy z nadzieją na złapanie jak największej ilości i jak największych ryb. Pogoda dopisuje, noc zapowiada się bardzo ciepła, a i ryby żerują dość intensywnie. Do sieci lądują pierwsze płocie, wzdręgi, leszcze i krąpie, ale również szlachetne ryby nie śpią i współpracują z zawodnikami. Na hakach zaczynają się pojawiać liny, karasie zarówno złote jak i te pospolite zwane „japońcami”. Szczęśliwcy mogą nawet pochwalić się walką z niewymiarowymi sumami, których widać w jeziorze nie brakuje. Niestety dla naszych zawodników około godziny 1:00 zrywa się silny wiatr i towarzyszą mu intensywne opady deszczu. Na domiar złego w oddali nad Lesznem widać pierwsze błyski i rozlegają się grzmoty nad głowami zawodników. Nie ma rady bezpieczeństwo najważniejsze i sędzia ogłasza wcześniejszy koniec zawodów. W trudnych warunkach przy silnym strumieniu deszczu odbywa się szybkie ważenie dotychczas złowionych ryb i podliczenie wyników. Jako, że sytuacja nad wodą pogarszała się z każdą chwilą, postanowiono aby zawodnicy rozjechali się do domu, a wyniki i ceremonia wręczenia nagród i pucharów odbędzie się indywidualnie. Oficjalne wyniki tej emocjonującej nocy prezentują się następująco:

L.p./zajęte miejsce
Nazwisko i imię
Koło Nr
Sektor
Waga złowionych ryb przez zawodnika
( gramy)
Waga ryb łącznie
( gramy )
1
Florczak Marek
Małecki Leszek
183 Leszno-miasto
różowy
10980
10320
21300
2
Biedrzyński Grzegorz
Perek Roman
183 Leszno-miasto
czerwony
8840
9100
17940
3
Liszatyński Daniel
Liszatyński Sebastian
187 Metalplast
zielony
8020
8040
16060

Wyniki imponujące jak na niepełne zawody, tym bardziej, że największą rybą zawodów może pochwalić się kol. Andrzej Faryna, który wyholował tego wieczoru 5 karasi, a największy z nich miał 2,290 kg. Tym razem zabrakło tradycyjnej zbiórki na koniec i tej najprzyjemniejszej dla zwycięzców chwili, jednak mamy nadzieję, że zdrowy rozsądek ponad wszystko był w tym przypadku najważniejszy. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na kolejną rejonową rywalizację, jaką będą zawody spinningowe. Szczegóły będą w komunikacie, który pojawi się przed zbliżającym się terminem zawodów.

Relacja dzięki uprzejmości uczestnika Romana Perka.

L.p./zajęte miejsce
Nazwisko i imię
Koło Nr
Sektor
Waga złowionych ryb przez zawodnika
( gramy)
Waga ryb łącznie
( gramy )
1
Florczak Marek
Małecki Leszek
183 Leszno-miasto
różowy
10980
10320
21300
2
Biedrzyński Grzegorz
Perek Roman
183 Leszno-miasto
czerwony
8840
9100
17940
3
Liszatyński Daniel
Liszatyński Sebastian
187 Metalplast
zielony
8020
8040
16060
4
Faryna Andrzej
Mielcarek Zdzisław
183 Leszno-miasto
niebieski
9010
6390
15400
3
Marciniak Leon
Hoffman Sławomir
183 Leszno-miasto
żółty
4980
4000
8980
3
Kaczmarek Ireneusz
Kaczmarek Marzena
187 Metalplast
biały
4465
1270
5735
3
Szulc Lech
Boroń Jakub
193 LSM
183 Leszno-miasto
granatowy
1275
3970
5245

Dzień Dziecka – Rydzyna

Kończy się zimny maj. Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. Z tej okazji Rejon PZW nr IX, przy współpracy z Okręgiem PZW w Poznaniu oraz Kołem PZW nr 183 Leszno-Miasto organizują zawody wędkarskie z okazji święta najmłodszych. 30 maja br. na zbiorniku retencyjnym Rydzyna już przed godziną 7.00 pojawiają się pierwsze drużyny chcące wziąć udział w zawodach. Tradycyjnie już drużynę stanowi dziecko wraz z opiekunem, a ich wspólny wynik będzie stanowił o zajętym przez nich miejscu. W stawce 25 zgłoszonych drużyn znajdują się zarówno chłopcy i dziewczynki chcący sprawdzić się zawodach wśród rówieśników. Wybija godzina zbiórki, wtedy wszystkich przybyłych wita Przewodniczący Rejonu IX kol. Szymon Mejza. Jak informuje kolega Roman Perek , tego dnia kolega Szymon Mejza razem z kol. Wojciechem Wozińskim tworzą komisję sędziowską, która przedstawia wszystkim drużynom zasady rywalizacji oraz godziny wędkowania. Kiedy wszystko staje się jasne zawodnicy losują stanowiska i wraz z upominkami na dobry początek wybierają się na swoje miejsca. Wybija godzina rozpoczęcia rywalizacji i do wody lecą kule zanęty, ziarno i inna tajna broń. W miejsce gdzie przed chwilą rzucana była zanęta, trafiają zestawy wędkarskie. Uczestnicy mają 3 godziny na złowienie jak największej ilości ryb i zdobycie jak najlepszego wyniku. Mimo spekulacji, że przy zeszłorocznych odłowach, w wodzie niewiele zostało ryb, już po kilku chwilach w siatkach lądują pierwsze sztuki. Na przynęty kuszą się pierwsze płotki i wzdręgi, a szczęśliwcy po czasami długiej walce mogą pochwalić się okazałymi linami i karasiami. Rywalizacja trwa w najlepsze i mimo przelotnych opadów nikt nie odpuszcza. Po sygnale kończącym zawody komisja sędziowska przystępuje do pracy. Uczestnicy zbierają się w punkcie zbiórki, gdzie czekają na nich lody pingwiny. Po podliczeniu wyników przez sędziów okazało się, że w tym dniu najlepiej łowili: Jan i Jakub Szymkowiak z koła PZW nr 212 Rydzyna – Miasto. Razem złowili 7020 gram ryb. Drugie miejsce zajął duet: Tomek Ratajczak i opiekun Janusz Kwintkiewicz z Koła PZW nr 183 Leszno – Miasto. Wspólnie złowili 6420 gram ryb. Na trzecim miejscu zawody ukończyła drużyna: Oliwier i Karol Dembiccy. Ich wynik to 3640 gram ryb. (tutaj szczegółowo) W tym samym czasie swoją obecnością zaszczyca nas pełniący obowiązki Prezesa Okręgu Poznańskiego kol. Andrzej Lebiotkowski. To z jego rąk uczestnicy otrzymują puchary za najlepsze wyniki, wraz z medalami oraz puchar za największą złowioną rybę. W tej rywalizacji najlepiej zaprezentowała się drużyna w składzie: Janek Walendowski wraz z opiekunem Henrykiem Świtałą którzy złowili pięknego karasia, o wadze 1735 gram. Drugie miejsce zajmuje drużyna Oliwier i Karol Dembiccy, a złowiony przez nich karaś ważył 1495 gram. Trzecie miejsce w tej klasyfikacji z linem o wadze 1370 gram zajmuje drużyna, w skład której wchodzą: Jakub i Szymon Mańka. Na koniec wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia, po którym rozjechaliśmy się do domów.

Najlepsze teamy Rejonu 9

W niedzielę 11 października br. rozegrane zostały zawody spinningowe teamów, wędkarzy Rejonu PZW nr 9 Okręg w Poznaniu. Jak informuje uczestnik zmagań kolega Szymon Mejza, biorących udział w zawodach przywitała znakomita pogoda: słońce, temperatura 5 stopni, jezioro spowite mgłą. Wymarzone  warunki do spinningowania.  

Na zbiórce o godzinie 7:00 zameldowało się 5 zespołów z kół wędkarskich: Metalplast Leszno, Szlichtyngowa oraz Leszno- Miasto. Po krótkiej odprawie i przedstawieniu regulaminu zawodów, teamy rozpłynęły się po jeziorze, żeby do godziny 13:00 powalczyć o jak najlepszy wynik.

Jak się okazało kluczem do sukcesu było nastawienie się na łowienie okoni, które tego dnia żerowały bardzo intensywnie. Łowiono bardzo piękne okazy tych ryb. Największy złowiony okoń miał 36 cm a kilka innych osiągnęło wynik ponad 30 cm. Najlepszemu teamowi tego dnia udało się złowić 55 sztuk okoni. Do klasyfikacji zaliczane było 15 sztuk. Złowiono również 1 sandacza o wymiarze 53 cm.

O godzinie 13:00 zakończono rywalizację. Po podliczeniu punktów okazało się , że pierwsze miejsce w zawodach i  tytuł  “NAJLEPSZEGO TEAMU REJONU PZW NR 9″ na rok 2020 z wynikiem 4020 punktów zdobył team Koła Leszno – Miasto w składzie: Grzegorz Biedrzyński i Szymon Mejza.

Wyniki:

1.Grzegorz Biedrzyński i Szymon Mejza z Koła Leszno – Miasto, zdobywcy 4020 punktów.     

2. Maciej Pietrzak i Tomasz Wydrzyński z Koła Metalplast Leszno,  zdobywcy 3320 punktów. 

3. Maciej Gimziński i Mateusz Milewski z Koła Metelplast Leszno, zdobywcy 900 punktów, szczęśliwi łowcy sandacza.                                                                                                                     

4. Tomasz Kubera i Sławomir Jóźwiak z Koła Szlichtyngowa, zdobywcy 340 punktów.   

5. Roman Perek i Leszek Małecki z Koła PZW Leszno – Miasto, zdobywcy 200 punktów.

Na koniec jeszcze tylko wspólne zdjęcie i w doskonałych nastrojach rozjeżdżamy się do domów. Nad tak piękne łowisko powrócimy na pewno jeszcze nie jeden raz.

Zawody indywidualne – Krzycko 2020

W sobotę 11.07.2020 r. na jeziorze Krzyckim Rejon nr 9 zaplanował swoje pierwsze zawody w tym sezonie, co było podyktowane zarówno sytuacją epidemiologiczną, jak i ciasnym terminarzem kół zrzeszonych w naszym rejonie. Zbiórkę zawodników o godzinie 6.00 tradycyjnie otwarł kol. Szymon Mejza, który pełnił również funkcję sędziego podczas rozgrywanych tego dnia zawodów. Wg terminarza tym razem rozgrywano indywidualne zawody spławikowe rejonu IX. W szranki tego dnia stanęli przedstawiciele 4 kół, a mianowicie koledzy z koła „Ciernik”, „Metalplast”, „Rydzyna” oraz „Miasto Leszno”. Sędzia przedstawił zasady rywalizacji i rybę zaliczaną do wagi tego dnia. Ku uciesze niektórych zawodników, dopuszczona została ukleja, co zwiastowało pokaźne wyniki. Punktualnie o 7 wraz z melodią „Kiedy ranne wstają zorze…” wygrywaną z dzwonnicy kościoła, w wodzie wylądowały kule z zanętami i zestawy. Ryby, a zwłaszcza wspomniane ukleje żerowały dość chimerycznie przez co rywalizacja była bardzo zacięta. Niektórzy zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z wybredną rybą, lecz również z chłodną jak na środek lipca aurą. Po 4 godzinach rywalizacji do dzieła wkroczyli sędziowie w osobach kol. Szymona Mejzy oraz kol. Henryka Knopisza. Rywalizacja była zawzięta do tego stopnia, że o zwycięstwie decydowały „łuski”i tak po zważeniu wszystkich ryb na miejscu zbiórki sędziowie oznajmili następujące wyniki:

I miejsce – kol. Roman Perek z koła Miasto Leszno z wynikiem 11.220 gram ryb.

II miejsce – kol. Adrian Michalak z koła Miasto Leszno z wynikiem 11.200 gram ryb.

III miejsce – kol. Tomasz Sosiński z koła Miasto Leszno z wynikiem 9570 gram ryb.

Po odczytaniu pozostałych wyników i wręczeniu wszystkim nagród oraz upominków za uczestnictwo oraz z zaproszeniem na kolejne zawody rejonowe uczestnicy w dobrych humorach i z satysfakcją rozjechali się do domów.

Zawody Rejonu - Krzycko -2020

L.p.
nazwisko i imię
nr koła
Nr stanowiska
waga ryb (gramy)
1.
Perek Roman
183/Leszno-Miasto
17
11.220
2.
Michalak Adrian
183/Leszno-Miasto
8
11.200
3.
Sosiński Tomasz
183/Leszno-Miasto
13
9.570
4.
Kaczmarek Ireneusz
187/Metalplast
18
7.915
5.
Gorzelniak Mikołaj
212/Rydzynak
16
7.095
6.
Biedrzyński Grzegorz
183/Leszno-Miasto
12
4.845
7.
Nalewski Kacper
192/Ciernik
4
4.450
8.
Żurek Marcin
192/Ciernik
10
4.415
9.
Nalewski Jacek
192/Ciernik
6
3.940
10.
Cichoszewski Krzysztof
187/Metalplast
15
3.480
11.
Jędraszyk Dariusz
212/Rydzyna
9
2.635
12.
Kasperski Paweł
192/Ciernik
2
2.400
13.
Ptaszyński Antoni
212/Rydzyna
7
2.130
14.
Kaczmarek Marzena
187/Metalplast
3
2.045
15.
Woziński Wojciech
187/Metalplast
5
1.375
16.
Jankowski Ryszard
212/Rydzyna
11
0

Mistrzostwa Rejonu IX w spinningu

Niedziela – 20 października 2019 roku. Już przed godziną 7:00 na parkingu przy plaży w Gołanicach zaczął się ruch, pojawiają się pierwsi wędkarze. W tym dniu rozgrywane były indywidualne zawody wędkarskie o tytuł “MISTRZA REJONU IX W SPINNINGU” na rok 2019. Na miejscu zbiórki wstawili się przedstawiciele takich kół jak: “CIERNIK”; “FAPOM”; “SZLICHTYNGOWA”; “METALPLAST” oraz “LESZNO – MIASTO “. Po przywitaniu przybyłych wędkarzy, nie tracąc czasu przystąpiliśmy do wędkowania. Zgodnie z ustaleniami mieliśmy 5 godzin do obrzucania wszystkich górek i dołków, aby złowić wymarzoną rybę. Pomimo tego, że dzień był piękny i pogoda wymarzona, drapieżniki niezbyt chętnie kusiły się na oferowane im przez wędkarzy przynęty. W tym dniu 19 uczestników zawodów złowiło łącznie 7 okoni i 2 szczupaki. Po 5 godzinach wędkowania do pracy przystąpili sędziowie. Po zmierzeniu wszystkich złowionych ryb okazało się, że tytuł MISTRZA REJONU IX W SPINNINGU NA ROK 2019, zdobył Szymon Mejza. (galeria-tutaj)To on po pięknym holu wyciągnął szczupaka mierzącego 82 cm i wartego 1900 punktów. Dzieki temu został bezapelacyjnym mistrzem. Na drugim miejscu zawody ukończył i tytuł I -go Wice Mistrza zdobył kolega Wojciech Woziński. On również złowił ładnego szczupaka wartego 615 punktów. Trzecie miejsce i tytuł II-go Wice Mistrza, przypadł w udziale koledze Tomaszowi Wozińskiemu, który złowił okonie, za które otrzymał 300 punktów. Wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom oraz wspólne zdjęcie uczestników zakończyły nasze spotkanie nad wodami jeziora krzyckiego. Następne zawody dopiero za rok. Do zobaczenia nad wodą.

Mistrzostwa Rejonu IX w spinningu-2019

Nazwisko i imię
Koło
punkty w I turze - 22.09.2019 r.
zajęte miejsce
Mejza Szymon
LESZNO - MIASTO
1900
1
Woziński Wojciech
METALPLAST
615
2
Woziński Tomasz
METALPLAST
300
3
Mostowski Łukasz
FAPOM
160
4
Kulas Leszek
LESZNO - MIASTO
160
4
Hoffman Sławomir
LESZNO - MIASTO
160
4
Małecki Leszek
LESZNO - MIASTO
120
7
Perek Roman
LESZNO - MIASTO
120
7
Cichoszewski Krzysztof
METALPLAST
0
9
Stańko Józef
METALPLAST
0
9
Piastowski Bogdan
METALPLAST
0
9
Kubara Tomasz
SZLICHTYNGOWA
0
9
Długi Hubert
LESZNO - MIASTO
0
9
Perek Stanisław
LESZNO - MIASTO
0
9
Rosadziński Kazimierz
CIERNIK
0
9
Pietruszewski Maciej
METALPLAST
0
9
Sikorski Ryszard
LESZNO - MIASTO
0
9
Kubacik Franciszek
LESZNO - MIASTO
0
9
Kubacik Andrzej
LESZNO - MIASTO
0
9

 

Nocne zawody w Lginiu

31 sierpnia 2019roku przed godz.17:00 nad jeziorem Lgiń Wielki zaczyna się ruch. Na miejscu zbiórki zjawiają się osoby biorące udział w zawodach wędkarskich. Organizatorem tych zawodów jest Rejon wedkarski PZW nr 9 Leszno. W zawodach biorą udział 3 osobowe drużyny wedkarzy zrzeszonych w w/w Rejonie. Na miejscu zbiórki zameldowały się wszystkie zgłoszone wcześniej drużyny. Wśród 8 ekip były 2 drużyny Koła PZW nr 181 Wschowa, 3 drużyny Koła PZW nr 189 w Bojanowie, oraz po 1 drużynie z Kół PZW nr 187 Metalplast Leszno, PZW nr 192 Ciernik Leszno o Koła PZW nr 183 Leszno – miasto. Zebranych przywitał Przewodniczący Rejonu PZW nr 9 kolega Szymon Mejza. Po przywitaniu, przypomnieniu zasad rozgrywania zawodów i losowaniu udaliśmy się na stanowiska gdzie w spokoju przygotowaliśmy się do maratonu wędkarskiego. Zgodnie z zapowiedzią czekało nas dwanaście godzin wędkowania.Zapowiadała się ciepła noc, a biorący udział w zawodach wierzyli, że tej nocy nie będą się nudzić ani przysypiać na stanowiskach. Tym bardziej, że zaczynało się bardzo obiecująco.W siatkch pojawiały się liny, leszcze, sumy, węgorze i inne ryby. Część ze złowionych ryb nie miała wymiaru, ale jako że zawody odbywały się na żywej rybie, wszystkie złowione ryby miały prawo trafić do siatki. Niestety im dłużej wędkowano tym brania stawały się rzadsze. Po dwunastu godzinach łowienia do pracy przystąpili sędziowie. Obowiązki sędziego głównego przejął na siebie Prezes Koła PZW we Wschowie. Po sprawnym przejściu po stanowiskach okazało się, że startujący złowili łącznie ponad 43 kg ryb, które po zważeniu powróciły do wody.

Drużynowe - Lgiń

L.p/zajęte miejsce
Koło PZW
Nazwisko i imię startującego
Nr stanowiska
waga ryb (gramy)

1
Nr 181 Wschowa
Jańczak Andrzej
Król Wojciech
Godziątkowski Mariusz

4

12530

2
Nr 192 Metalplast Leszno
Woziński Wojciech
Cichoszewski Krzysztof
Nowacki Marcin

6

8520

3
Nr 181 Wschowa
Parzy Mikołaj
Fechner Piotr
Borowiak Marek

7

7940

4
Nr 192 Ciernik Leszno
Rosadziński Kazimierz
Wróblewski Sylwek
Kasperski Paweł

5

5130

5
Nr 189 Bojanowo
Dolny Maciej
Biernaczyk Mirosław
Jarczewski Roman

1

4460

6
Nr 189 Bojanowo
Wojciechowski Irek
Bury Tomasz
Adamczak Krystian

8

2000

7
Nr 183 Leszno - Miasto
Antoniak Michał
Sosiński Józef
Mejza Szymon

2

1840

8
Nr 189 Bojanowo
Łukaszczyk Józef
Popielas Mirosław
Wawrzyniak Jarosław

3

1170

Po podliczeniu wyników okazalo się, że w tym dniu najlepiej wędkowała i pierwsze miejsce zajęła drużyna Koła PZW nr 181 ze Wschowy startująca w składzie: Andrzej Janczak, Wojciech Król i Mariusz Godziątkowski. Koledzy złowili razem 12,53 kg ryb.Na drugim miejscu zawody ukończyła drużyna reprezentująca Koło PZW nr 187 Metalplast Leszno. Koledzy: Wojciech Woziński, Krzysztof Cichoszewski i Marcin Nowacki złowili łącznien 8,52 kg ryb. Trzecie miejsce w zawodach z wynikiem 7,94 kg ryb zajęła druga drużyna Koła PZW nr 181 Wschowa w składzie: Mikołaj Parzy, Piotr Fechner oraz Marek Borowiak. Należy wspomnieć, że leszcza o wadze 0,67 kg i długości 42 cm złowił kolega Borowiak Marek. Po ogłoszeniu wyników, wręczeniu pucharów i nagród zakończyliśmy nasze zmagania i w doskonałych nastrojach rozjechaliśmy się do domów.

 

Zawody w Rydzynie

W niedzielę 21 lipca br. nad wodą w Rydzynie wyznaczyli sobie spotkanie wędkarze kół zrzeszonych w Rejonie PZW nr 9 Okręg w Poznaniu. Tym razem zawody wędkarskie miały charakter imprezy integracyjnej. Mimo urlopowego okresu z zaproszenia skorzystało 6 kół wędkarskich z byłego województwa leszczyńskiego. Na starcie stanęło 24 zawodników. Byli to przedstawiciele kół: Koła PZW z Rydzyny i Bojanowa, Metalplast Leszno, Ciernik Leszno, Spółdzielnia Mieszkaniowa Leszno oraz Kolo PZW Leszno – Miasto. Czytaj dalej

Spotkanie Rejonu

W środę 27 marca na pierwszym tegorocznym zebraniu spotkali się członkowie Rejonu PZW nr 9. Tradycyjnie zebraniu przewodniczył pełniący funkcję przewodniczącego – kolega Szymon Mejza. Na tym spotkaniu obecny był również jeden z opiekunów z ramienia Okręgu PZW w Poznaniu, kolega Andrzej Lebiotkowski. Drugim opiekunem naszego rejonu jest kolega Sławomir Wilczyński. Na początku kolega Lebiotkowski przekazał informacje z Okręgu PZW w Poznaniu dotyczące wędkarzy z naszego terenu. Rejon powiększył się o nowego członka jakim jest koło PZW nr 206 „Gazomet” Rawicz, którego reprezentantem jest kolega Roman Kopeć. Z ważniejszych tematów poruszono sprawę regulacji poziomu wody i zamykania przepustu na jeziorze Krzyckim oraz zbiorniku zalewowym w Rydzynie. Omówiono temat zarybień naszych wód. Do Okręgu PZW w Poznaniu skierowano wniosek o zwiększenie zarybień np. węgorzem i szczupakiem, oraz złożono wniosek o wprowadzenie całkowitego zakazu trolingu na wodach okręgu ( jeżeli nie na wszystkich wodach to chociaż wybranych). Jeżeli nie będzie możliwe wprowadzenie zakazu całorocznego to wprowadzić zakaz trolingu w okresie wrzesień – grudzień. Wniosek ten dotyczy małych jezior o powierzchni do 50 ha.  Podczas tego spotkania przyjęto również terminarz zawodów organizowanych przez Rejon PZW nr 9 w Lesznie, oraz miejsce ich rozgrywania. I tak:                                                                                                                                                   1. SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA REJONU PZW NR 9. Odbędą się na zbiorniku w Rydzynie w dniu 21.07.2019 roku. Maksymalnie koło może zgłosić 5 zawodników. Wpisowe od koła wynosi 50 zł. Zbiórka uczestników w dniu zawodów przy zbiorniku o godz. 6:00.                                                                    2. DRUŻYNOWE GRUNTOWO-SPŁAWIKOWE MISTRZOSTWA REJONU PZW NR 9. Zawody zorganizowane będą na jeziorze Lgiń Duży w dniach 31.08/01.09.2019 r. Zbiórka uczestników w dniu zawodów nad jeziorem o godzinie 17:00. Drużyna składa się z 3 osób. Wpisowe 50 zł od drużyny.           3. SPINNINGOWE MISTRZOSTWA REJONU PZW NR 9, odbędą się na jeziorze Krzyckim. Zbiórka uczestników w Gołanicach na plaży. W tym wypadku nie obowiązuje limit uczestników. Każde koło może zgłosić dowolną liczbę zawodników. Wpisowe od zawodnika wynosi 10 zł. Na tym zakończyliśmy nasze obrady. Następne spotkanie rejonu odbędzie się w drugiej połowie roku.

 

Mistrzostwa Rejonu w spinningu

Niedziela 26 listopada tego roku była słonecznym, ciepłym dniem. Prawdziwa złota polska jesień. Tego dnia zorganizowano zawody o tytuł „MISTRZA REJONU PZW   nr 9” w spinningu na rok 2018. Impreza odbywała się na wodach jeziora Krzyckiego. Na miejscu zbiórki zjawili się przedstawiciele prawie wszystkich kół zrzeszonych w Rejonie. Dzięki temu mieliśmy możliwość gościć zawodników z kół PZW nr nr 181 ze Wschowy, 186 Fapom Leszno, 187 Metalplast Leszno, 188 w Błotnicy, 192 Ciernik z Leszna, 196 Amos Leszno, 200 Kaszalot Szlichtyngowa oraz 183 Leszno Miasto. W sumie w zawodach wystartowało 15 uczestników. Obowiązki sędziego powierzono koledze Szymonowi Mejzie. Na wędkowaniu spędziliśmy pięć  godzin. Po tym czasie do pracy przystąpił sędzia. Niestety, kolejny raz wyniki nie były zbyt imponujące. Tylko sześciu uczestników zawodów mogło pochwalić się złowionymi rybami. Wszyscy łowili okonie. Po podliczeniu wyników okazało się, że najlepiej w tym dniu łowił kolega Sławomir Jóźwiak, który łowiąc 2 okonie zdobył 340 punktów. On też złowił największego w tym dniu okonia mierzącego 29 cm. Tak więc MISTRZEM  REJONU PZW NR 9 W SPINNINGU NA ROK 2018 został kolega Sławomir Jóźwiak z koła PZW nr 200 Kaszalot ze Szlichtyngowej. Tytuł I – go vice mistrza przypadł w udziale koledze Lucjanowi Kulasowi z koła PZW nr 188 w Błotnicy, który zdobył 330 pkt. II – gim vice mistrzem został kolega Łukasz Mostowski z koła PZW nr 186 Fapom Leszno. Jego wynik to 190 pkt. Dalsze miejsca zajęli: IV- z wynikiem 180 pkt. kolega Julian Dudziński z koła PZW nr 196 Amos Leszno. Na V miejscu zawody kończyli zawodnicy Wojciech Woziński  z Koła PZW nr 187 Metalplast Leszno i Marcin Żurek z koła PZW nr 192 Ciernik Leszno. Obaj zdobyli po 90 punktów. Ogłoszenie wyników było ostatnim punktem zawodów.

Nocne zawody gruntowe

Zgodnie z zapowiedzią w sobotę 06 października 2018 roku odbyły się organizowane przez Rejon Leszno DRUŻYNOWE NOCNE ZAWODY WĘDKARSKIE. Na starcie stanęło pięć trzyosobowych drużyn reprezentujących Koła: PZW nr 181 we Wschowie w składzie: Mariusz Godziatkowski, Andrzej Jańczak, Wojciech Król. Pierwsza drużyna Koła PZW nr 187 Metalplast Leszno w składzie: Tomasz i Wojciech Woziński oraz Roman Rzeźnicki. Druga drużyna Koła nr 187 Metalplast Leszno w składzie: Ireneusz Kaczmarek, Damian Kaczmarek oraz Mateusz Tyliński. Również dwie drużyny wystawiło Koło PZW nr 183 Leszno – Miasto. Pierwszą z nich reprezentowali: Daniel i Sebastian Liszatyńscy oraz Roman Perek. Drugą drużynę tworzyli: Sławomir Hoffman, Leon Marciniak i Mirosław Grygiel.                                   

Po przywitaniu i dopełnieniu formalności drużyny udały się na wylosowane stanowiska gdzie przygotowywano się do zawodów. Po okresie przygotowań o godz. 17:00 rozpoczęliśmy wędkowanie, które zakończyło się o godz. 7:30 dnia następnego. Metoda wędkowania była dowolna zależna od zawodnika. Pomimo tak długiego czasu przeznaczonego na wędkowanie, oraz dobrej pogody, ryby nie były zbyt chętne do brań. Nawet zmiana przynęt i metod nie była w stanie zmusić ich do intensywniejszego żerowania. Wystarczy powiedzieć, że w tych zawodach największą złowioną rybą był karaś o wadze 1230 gram. Po zważeniu złowionych ryb okazało się, że w zawodach zwyciężyła pierwsza drużyna Koła PZW nr 183 Leszno – Miasto. Drugie miejsce ex aequo zajęły drużyny kół PZW nr 181 Wschowa i nr 187 Metalplast Leszno. Zawody zakończyły się wręczeniem pucharu zwycięskiej drużynie.