Memoriał 2023

Lato i sezon urlopowy w pełni. Opadły emocje po nocnym łowieniu w Krzycku. Po ponad miesięcznej przerwie wędkarze naszego koła spotykają się na kolejnych zawodach. Tym razem spotykamy się nad jeziorem w Osiecznej, gdzie rozgrywane są zawody o “MEMORIAŁ ZASŁUŻONYCH DZIAŁACZY NASZEGO KOŁA”.


Tegoroczne lato nas nie oszczędza i zgodnie z przewidywaniami zapowiada się kolejny gorący i parny dzień. Pomimo gorąca i urlopowych wyjazdów, na miejscu zbiórki zjawia się 22 uczestników rywalizacji, których wita Prezes Koła kolega Szymon Mejza, w tym dniu jednocześnie sędzia główny zawodów. Po powitaniu minutą ciszy czcimy tych, których nie ma już wśród nas. Następnie przystępujemy do przypomnienia regulaminu i zasad rywalizacji. Po tym następuje losowanie stanowisk. Stanowiska jak zwykle przygotowane do wędkowania, a gospodarz umożliwił nam dojazd na nie samochodem. Nie trzeba nosić sprzętu, co w tym dniu okazuje się wielkim ułatwieniem. Czas przeznaczony na wędkowanie szybko mija i rozpoczynamy czterogodzinną rywalizację. Poranna flauta utrzymuje się przez cały czas zawodów, a wraz ze wschodzącym słońcem na niebie pojawiają się chmury. Batalia trwa w najlepsze, a po skoszonej trawie dostojnie spaceruje czarny bocian. Ryba żeruje dość intensywnie, ale nie są to okazy zapierające dech lecz najzwyklejsza drobnica. Co jakiś czas słychać jęk zawodu, gdy z haczyka spada większy okaz. Niektórzy z wędkujących mogą mówić o szczególnym farcie łowiąc sandacza na białego robaka. Niestety do pełni szczęścia zabrakło 1 centymetra i dzięki temu szczęśliwiec wraca do wody. Czas przeznaczony na wędkowanie mija szybko i do pracy przystępuje para sędziowska. Dzisiaj sędziami są obaj prezesi naszego koła. Szybkie ważenie i sprawne posumowanie wyników a następnie dekoracja zwycięzców. Tradycyjnie, zawody te organizowane są bez podziału na kategorie wiekowe i są zaliczane do klasyfikacji Grand Prix 2023 (tutaj) naszego koła. Ta prowadzona jest w podziale na seniorów i młodzież. Tegoroczne zawody z wynikiem 7070 gram ryb wygrał kolega Roman Michalak. Na drugim miejscu uplasował się kolega Tytarenko Andrii z Ukrainy, który złowił 6700 gram białej ryby. Najlepszy z młodzieżowców kolega Tomek Ratajczak zajął czwarte miejsce łowiąc 6100 gram ryb (szczegółowo).
Na koniec tradycyjne wspólne zdjęcie i zapisy na kolejne zawody jakimi są zawody “Senior +50” dla najstarszych naszych członków. Odbędą się one za tydzień 27.08 br. na stawach PZW Perkoz w Dzięczynie, na które serdecznie zapraszamy najstarszych członków naszego koła