Mistrzostwa Koła – 2024r.

Nadeszła długo oczekiwana wiosna. Większość z nas ma już opłacone składki na ten rok, a każdy cieplejszy i słoneczny dzień przywołuje tęsknotę za wędkowaniem. Zgodnie z terminarzem 21 kwietnia nasze koło rozpoczyna sezon wędkarski zawodami o tytuł MISTRZA KOŁA NA ROK 2024. Zawody organizujemy na zbiorniku Rydzyna. Ciepłe dni napawają optymizmem. Niestety w dniu zawodów nie jest już tak ładnie. Już przed 6:00 na miejscu zbiórki pojawiają się pierwsi uczestnicy imprezy.


Zebranych przywitał Prezes naszego Koła. Krótkie przypomnienie zasad, omówienie zmian i obowiązujących regulaminów, po czym przystępujemy do szybkiego losowania stanowisk. Reszta przygotowań odbywa się na stanowiskach. Słychać sygnał zezwalający na nęcenie a następnie sygnał rozpoczynający łowienie. Niestety pogoda nas nie rozpieszcza. Po trzech godzinach łowienia, wszyscy startujący z utęsknieniem oczekują południa i zakończenia rywalizacji po czterech godzinach wędkowania.
Teraz do pracy przystępuje para sędziowska. Dzisiaj obowiązki sędziów powierzono kolegom: Szymonowi Mejzie i Henrykowi Knopiszowi. Po zważeniu złowionych ryb okazuje się, że w tym dniu najlepszą trójkę wśród seniorów stanowią:(szczegółowo I).

1. Roman Michalak – złowił 10500 gram ryb

2. Gregorz Biedrzyński – złowił 6945 gram ryb

3.Marek Florczak – który złowił 6585 gram ryb.

Wśród juniorów najlepiej łowił:

1. Tomek Ratajczak – 5200 gram

2. Janek Walendowski – 2000 gram

3.Klaudiusz Nowak – 1300 gram

Marząc o ciepłej herbacie, zziębnięci rozjeżdżamy się do domów. Za dwa tygodnie druga tura zawodów. Wszyscy mamy nadzieję, że odbędzie się ona w lepszych, pogodowych warunkach.

05.05.2024 rok II tura 

Dwa tygodnie minęły jak z bicza trzasł. W pierwszą niedzielę maja spotykamy się nad zalewem w Rydzynie, ale w jakże odmiennych warunkach. Wstaje słoneczny, ciepły dzień, humory dopisują. Czego jeszcze trzeba. Odpowiedź sama ciśnie się na usta: intensywnego żerowania ryb. Jedno jest pewne. Wszyscy palą się do wędkowania. Pierwsi zawodnicy zjawiają się na miejscu zbiórki sporo przed wyznaczoną godziną. Przybyłych uczestników spotkania powitał Prezes. Zgodnie z przyjętym zwyczajem przypomniano obowiązujące zasady rywalizacji i przystąpiono do losowania stanowisk. Szybkie dotarcie na stanowiska i po rozłożeniu sprzętu z utęsknieniem oczekujemy sygnałów, po których będziemy mogli karmić ryby i rozpocząć łowienie. Rozpoczynamy okres czterogodzinnej rywalizacji. Z początku ryby żerują niemrawo, co nie napawa nas zbytnim optymizmem. Po pewnym czasie okazuje się jednak, że ryby żerują coraz chętniej. Teraz zaczyna się swoista rywalizacja, kto kogo przechytrzy. My ryby, czy ryby nas. Po czterech godzinach łowienia widać, że to raczej łowiący zwyciężyli w tej rywalizacji. Teraz swój czas mają sędziowie. Również na tych zawodach parę sędziowską stanowią koledzy Szymon Mejza i Henryk Knopisz. Sprawnie przeszli po wszystkich stanowiskach ważąc złowione ryby, które po zważeniu wracają do wody. W tym dniu wszyscy startujący złowili ryby. Ryby zważone, teraz pozostaje podliczenie punktów z obu tur i moment najprzyjemniejszy jakim jest ogłoszenie wyników (szczegółowo II tutaj). Okazuje się, że najlepiej w tej turze, wśród seniorów łowił kolega ROMAN MICHALAK, który złowił 20630 gram ryb. Na drugim miejscu zawody ukończył kolega ZDZISŁAW MIELCAREK, łowiąc 14970 gram ryb. Na trzecim miejscu z wynikiem 11930 gram zameldował się kolega GRZEGORZ BIEDRZYŃSKI.
Po podliczeniu obu tur, wśród seniorów:
MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024 został ROMAN MICHALAK,
I -szym V-CE MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024 został BIEDRZYŃSKI GRZEGORZ,
II – gim V-CE MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024
został MIELCAREK ZDZISŁAW
W grupie juniorów najlepszy wynik w drugiej turze osiągnął RATAJCZAK TOMASZ, który wyprzedził JANKA WALENDOWSKIEGO i BARTOSZA KWINTKIEWICZA.
Po podliczeniu wyników z obu tur wśród juniorów:
MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024 został RATAJCZAK TOMASZ,
I -szym V-CE MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024 został WALENDOESKI JAN,
II – gim V-CE MISTRZEM KOŁA NA ROK 2024
został NOWAK KLAUDIUSZ.
Zwycięzcy w swoich kategoriach wiekowych zostali uhonorowani upominkami. Na zakończenie zawodów w doskonałych humorach stanęliśmy do wspólnego zdjęcia, po czym rozjechaliśmy się do domów. Należy wspomnieć, że obydwie tury zawodów zaliczane są do tegorocznej klasyfikacji GRAND PRIX 2024 (tutaj GP). Teraz zapraszamy członków naszego koła wraz ze swoimi pociechami na organizowane przez koło drużynowe zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbędzie się w dniu 19 maja br, na stawie z wyspą w Pawłowicach. Chętnych zapraszamy.