Dzień Dziecka

Dnia 19.05.2024 na Stawie z Wyspą w Pawłowicach, dzięki uprzejmości stowarzyszenia Wodnik Pawłowice nasze koło miało okazję przeprowadzić zawody z okazji Dnia dziecka. Termin i miejsce w tym roku dyktowały duże imprezy wędkarskie, które odbywają się w naszym regionie na zbiorniku Rydzyna. Na dodatek połowa maja jest też okresem komunijnym, dlatego też frekwencja nie była tak okazała jak w innych latach, ale za rok pewnie już wszystko wróci do normy.

Na zaplanowaną na godzinę 9 zbiórkę, drużyny przyjeżdżają już po godzinie 8. Pogoda dopisywała, dlatego też jeszcze przed wyznaczeniem stanowisk wszyscy chętnie przechadzali się wzdłuż linii brzegowej podziwiając spławiające się okazy. Wybiła godzina zbiórki i wszystkich zebranych powitał Prezes Szymon Mejza. Ogłosił, iż tego dnia obowiązki sędziowskie obejmie osobiście wraz z naszym Honorowym Sędzią Krajowym Henrykiem Knopiszem. Po omówieniu zasad rywalizacji przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Każdy zawodnik po wylosowaniu numerka stanowiska otrzymał „zestaw startowy” dla siebie i opiekuna z drużyny. Po krótkim przygotowaniu zanęty i zestawy wylądowały w wodzie. Jak się okazało „Wyspa” nie jest takim samym łowiskiem jak Rydzyna i rodzice oraz opiekunowie musieli się nagimnastykować żeby zwabić do swojej przynęty jakąś rybę. Mijał czas i zaczęły pojawiać się pierwsze dorodne okazy złotych karasi, leszczy, czy złociste liny. Coraz bliżej do końca zawodów i niestety pogoda dała o sobie znać i z daleka słychać było pierwsze grzmoty. Po konsultacji skrócono zawody o pół godziny, bo jak wiadomo zdrowie najważniejsze. Chwilę przed ważeniem ochłodził nas ciepły wiosenny deszczyk. Na szczęście podczas ceremonii zakończenia i wręczenia nagród przywitało się z nami ponownie słoneczko i z uśmiechami na twarzy mogliśmy podziwiać nasze pociechy z nagrodami w ręku. Wyniki zawodów (tutaj szczegółowo) przedstawiały się następująco:

I miejsce z wynikiem 3900 gram zajęła drużyna w składzie Alan Lawer (kapitan) i Jarosław Lawer.

II miejsce zajęła drużyna Klaudiusz Nowak (kapitan) i Michał Antoniak. Wspólnie złowili 2370 gram ryb.

III miejsce, łowiąc 2100 gram ryb zajęła drużyna Julia Lawer (kapitan) i Mateusz Lawer.

Uczestnicy z uśmiechami na twarzy i nagrodami w ręku powoli pakowali się do swoich samochodów, aby móc jeszcze skorzystać ze wspaniałej pogody jaka zapowiadała się na dalszą część popołudnia. Po krótkiej przerwie już w czerwcu wracamy do rywalizacji. Już na początku miesiąca reprezentanci naszego koła wezmą udział w Mistrzostwach Okręgu na zalewie Rydzyna. Trzymamy kciuki za ich dobry występ, a zarazem zapraszamy na naszą następną imprezę już 16.06.2024 r na jeziorze w Krzycku odbędzie się Puchar Prezesa. Z wędkarskim pozdrowieniem do zobaczenia nad wodą!