Mistrzostwa Koła w spinningu – 2022

Ostatnia niedziela października. Już od rana zapowiada się piękny pogodny dzień. Nad brzegami jeziora w Krzycku gromadzą się pierwsi wędkarze naszego koła. Dla tej grupki zapaleńców jest to dzień szczególny, rozgrywamy bowiem drugą turę zawodów o tytuł “SPINNINGOWEGO MISTRZA KOŁA NR 183 LESZNO – MIASTO” na rok 2022. Wśród zebranych małe poruszenie. Okazuje się, że na miejscu zbiórki nie zjawiają się niektórzy z uczestników pierwszej tury, którzy kończyli zawody z rybą, a teraz zmogła ich choroba.

Może być ciekawie. Zgodnie z ustaleniami znad Warty zawody organizujemy na łodziach, które już czekają na uczestników zmagań. Jest ich tyle, że od nas zależy czy chcemy płynąć w parze, czy szukać drapieżników w pojedynkę. Tradycyjnie już przywitanie przybyłych, krótka odprawa i na wodę. Tradycyjnie też, każdy w sobie upatruje zwycięzcę. Zaczynają się pierwsze pobicia. Na haczykach lądują pierwsze okonie. Jest również i szczupak. Czego nam jeszcze potrzeba? Jest ładna pogoda, humory dopisują i ryba bierze, chociaż chimerycznie. Po 5-ciu godzinach zabawy na wodzie czas na podliczenie i ogłoszenie wyników. Okazuje się, że w tym dniu najlepiej spinningował i tę turę wygrał kolega Marek Adamczak. To jego łupem padł jedyny w tym dniu szczupak, który wart był 1300 punktów. Na drugim miejscu z wynikiem 440 pkt. i dwoma okoniami zawody kończy Leszek Małecki. Trzecie miejsce przypada w udziale koledze Grzegorzowi Biedrzyńskiemu, który wyholował dwa okonie, co dało mu 320 pkt. (tutaj szczegółowo)
Po zsumowaniu wyników okazało się, że MISTRZEM KOŁA NR 183 LESZNO – MIASTO NA ROK 2022 został wspomniany wcześniej kolega Marek Adamczak, który tak w pierwszej jak i drugiej turze wygrał walkę ze szczupakami. Na drugim miejscu pomimo nieobecności rywalizację zakończył kolega Stanisław Perek. On również złowił w pierwszej turze szczupaka. Trzecie miejsce przypadło Leszkowi Małeckiemu. Jego wynik to 1220 pkt, na które złożyło się 7 okoni. Tuż za podium uplasował się kolega Grzegorz Biedrzyński. Ogłoszenie wyników i wręczenie upominków zwycięzcom było ostatnim punktem zawodów, a zawody te były ostatnimi oficjalnymi zawodami organizowanymi przez koło w tym roku Na koniec Prezes naszego koła przypomniał obecnym o przyspieszonym Walnym Zgromadzeniu Członków Koła. Odbędzie się ono w dniu 11 grudnia br o godz. 10:00 w pomieszczeniach kompleksu sportowego Orlik w Lesznie – Zaborowie, na które w imieniu Zarządu zapraszamy.