Mistrzostwa Koła w spinningu – 2023

Nadszedł czas kiedy przyroda powoli przygotowuje się do zimowego snu, a spinningiści z utęsknieniem spoglądają za okno żeby pogoda pozwoliła zapolować na drapieżnika. Nie inaczej jest w naszym kole. W terminarzu naszego koła na październik zaplanowano rozpoczęcie zmagań o mistrzostwo spinningowe. Ze względu na ciasny terminarz zawodów zarówno kołowych jak i okręgowych zapada decyzja o rozegraniu obu tur mistrzostw w jednym terminie.

Tym bardziej, iż pogoda nie rozpieszcza. 22.10.br zbieramy się na stacji benzynowej i w pełni gotowości 9 śmiałków wyjeżdża nad Wartę. Po spokojnej drodze rozpoczynamy zbiórkę nad brzegami Warty. Jest jeszcze szaro, ale nie ma na co czekać. Sędziowie przedstawiają zasady rywalizacji i przypominają wymiary punktowanych ryb. Tego dnia łowimy w dwóch sektorach. Od mostu w górę rzeki oraz od mostu w dół rzeki. Po turze trwającej 3 godziny nastąpi zamiana sektorów. Następnie losowanie i rozchodzimy się do swoich miejscówek. Niski stan rzeki nie pomaga w osiągnięciu rewelacyjnych wyników. Miejscami możemy wejść nawet na środek rzeki. Jednak nie w tak trudnych warunkach przyszło nam niekiedy rywalizować. Ryba bywa chimeryczna, ale udaje się wydłubać co nieco z wody. W przerwie między turami ciepłym posiłkiem wspiera zawodników kolega Leszek Małecki. W trwających już dłuższą chwilę opadach deszczu wszyscy jednogłośnie chcą kontynuować zawody. Pokrzepieni i głodni walki z rybą wyruszamy na kolejną trzygodzinną potyczkę. Pogoda nie rozpieszcza ale jest cały czas stabilna – pada. Czasami mamy wrażenie, że przez deszcz ryba nie chce współpracować, jednak pozornie. Na koniec niektórzy mają się czym chwalić. Zbieramy się ponownie przy naszych autach i podsumowujemy rywalizację (wyniki tutaj).
– Mistrzem Koła w Spinningu na rok 2023 został z wynikiem 2,5 punkta został kolega ROMAN PEREK.
– I Wice Mistrzem w spinningu na rok 2023 z wynikiem 3,0 punktów został kolega LESZEK MAŁECKI.
– II Wice Mistrzem w spinningu na rok 2023 z wynikiem 3,5 punkta został kolega SZYMON MEJZA.
Krótka ceremonia wręczenia nagród, podsumowanie zawodów i ewentualne wnioski na kolejny rok zmagań są tematami rozmów w niejednym aucie wracającym z zawodów. Były to ostatnie zawody organizowane przez nasze koło w tym sezonie. Pozostały już tylko zawody otwarte i imprezy okręgowe oraz klubowe. Już 04 listopada na jeziorach Wonieść i Jezierzyce, rozegrana zostanie V tura teamowego GP okręgu, gdzie nie zabraknie również drużyn z naszego regionu. A już 3 grudnia na Sali kompleksu sportowego w Zaborowie odbędzie się Walne zgromadzenie sprawozdawcze naszego koła. Wszystkich członków naszego koła serdecznie na nie zapraszamy. Z wędkarskim pozdrowieniem: do zobaczenia nad wodą!

Autor relacji: Roman Perek.