Zawody ” Senior 50+”.

Senior 2017 112Pomimo urlopowego sezonu nasza wędkarska karuzela kręci się w najlepsze. Po dwóch tygodniach przerwy Koło PZW Leszno – Miasto było organizatorem kolejnych zawodów wędkarskich, organizowanych dla swoich członków. Tym razem była to impreza dla wędkarzy, którzy ukończyli 50 lat. Tradycyjnie już zawody „SENIOR 50+” odbywały się na stawie w Pawłowicach. Pomimo urlopowego sezonu na miejscu zbiórki zjawiło się 18 członków naszego Koła, wśród których była 1 kobieta.

Punktualnie o godz. 6:00 pod nieobecność Prezesa przybyłych wędkarzy w kilku słowach przywitał v-ce Prezes Koła Marek Młynarz. Następnie głos przekazał parze sędziowskiej, którą w tym dniu stanowili: jako główny sędzia kolega Zdzisław Chabza wraz z Romanem Perkiem.Po szybkim losowaniu startujący w zawodach udali się na swoje stanowiska, gdzie rozpoczęły się intensywne przygotowania do łowienia, które zakończyliśmy w samo południe o godz. 12:00. W siatkach lądowały płocie, wzdręgi, leszcze, liny i w przeważającej większości karasie. Niestety i tym razem nie były to okazy, które na dłużej pozostałyby w pamięci wędkujących. Jako, że ryby były ważone na stanowiskach, po zważeniu zgodnie z tradycją wracały do wody. Po podliczeniu wyników okazało się, że wszyscy wędkujący złowili ryby, które łącznie ważyły 50 kg.                                                                       Nasza impreza zbliżała się do końca. Pozostało jeszcze ogłoszenie wyników oraz  wręczenie pucharów zwycięzcom. Na pierwszych trzech miejscach zawody ukończyli: zwycięzca imprezy kol. Zbigniew Samol, który złowił 8100 g ryb. Na drugim miejscu uplasował się kol. Marek Florczak z wagą 4830 g złowionych ryb. Jako trzeci zawody ukończył kol. Franciszek Kubacik. Jego wynik to 4290 g ryb. Najbardziej nielubiane miejsce czwarte w tych zawodach zajął kol. Stanisław Perek. Jego wynik to 4110g. Trzech pierwszych uczestników zawodów otrzymało puchary, a wszyscy biorący udział w zawodach otrzymali upominki. Dodatkowo trójka zwycięzców otrzymała symboliczne nagrody od euro posłanki Krystyny Łybackiej, która w ten sposób stała się sponsorem naszej imprezy. Na tym zakończyliśmy nasze zawody seniorów w Pawłowicach i umawiając się na następne wędkowanie we wrześniu rozjechaliśmy się do domów.                                                                                W tym miejscu należy dodać, że już po zawodach wpłynął protest dotyczący niesportowego zachowania jednego z naszych kolegów, który pomimo ogłoszenia zakończenia wędkowania przez sędziego, oraz zwracania uwagi przez innych zawodników nie zakończył wędkowania, a złowione przez niego po czasie ryby przedstawił do wagi. Jako, że zachowanie to potraktowano w kategorii wybryku, a protest wpłynął po zakończeniu imprezy postanowiono nie wyciągać konsekwencji w stosunku do winnego tego zdarzenia. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku powtórzenia się podobnych zdarzeń osoba taka zostanie zdyskwalifikowana. Do zobaczenia nad wodą na następnych zawodach w Krzycku.