Najlepsze teamy Rejonu 9

W niedzielę 11 października br. rozegrane zostały zawody spinningowe teamów, wędkarzy Rejonu PZW nr 9 Okręg w Poznaniu. Jak informuje uczestnik zmagań kolega Szymon Mejza, biorących udział w zawodach przywitała znakomita pogoda: słońce, temperatura 5 stopni, jezioro spowite mgłą. Wymarzone  warunki do spinningowania.

Na zbiórce o godzinie 7:00 zameldowało się 5 zespołów z kół wędkarskich: Metalplast Leszno, Szlichtyngowa oraz Leszno- Miasto. Po krótkiej odprawie i przedstawieniu regulaminu zawodów, teamy rozpłynęły się po jeziorze, żeby do godziny 13:00 powalczyć o jak najlepszy wynik.

Jak się okazało kluczem do sukcesu było nastawienie się na łowienie okoni, które tego dnia żerowały bardzo intensywnie. Łowiono bardzo piękne okazy tych ryb. Największy złowiony okoń miał 36 cm a kilka innych osiągnęło wynik ponad 30 cm. Najlepszemu teamowi tego dnia udało się złowić 55 sztuk okoni. Do klasyfikacji zaliczane było 15 sztuk. Złowiono również 1 sandacza o wymiarze 53 cm.

O godzinie 13:00 zakończono rywalizację. Po podliczeniu punktów okazało się , że pierwsze miejsce w zawodach i  tytuł  “NAJLEPSZEGO TEAMU REJONU PZW NR 9″ na rok 2020 z wynikiem 4020 punktów zdobył team Koła Leszno – Miasto w składzie: Grzegorz Biedrzyński i Szymon Mejza.

Wyniki:

1.Grzegorz Biedrzyński i Szymon Mejza z Koła Leszno – Miasto, zdobywcy 4020 punktów.

2. Maciej Pietrzak i Tomasz Wydrzyński z Koła Metalplast Leszno,  zdobywcy 3320 punktów.

3. Maciej Gimziński i Mateusz Milewski z Koła Metelplast Leszno, zdobywcy 900 punktów, szczęśliwi łowcy sandacza.

4. Tomasz Kubera i Sławomir Jóźwiak z Koła Szlichtyngowa, zdobywcy 340 punktów.

5. Roman Perek i Leszek Małecki z Koła PZW Leszno – Miasto, zdobywcy 200 punktów.

Na koniec jeszcze tylko wspólne zdjęcie i w doskonałych nastrojach rozjeżdżamy się do domów. Nad tak piękne łowisko powrócimy na pewno jeszcze nie jeden raz.