Mistrzostwa Koła – 2 tura

Minęły dwa tygodnie i nadszedł czas na rozstrzygnięcie zawziętej rywalizacji o mistrzostwo naszego koła. Tym razem spotykamy się na zalewie w Rydzynie. W niedzielę 07.05.2023 już przed świtem rozpoczyna się ruch. To sędzia zawodów pieczołowicie dobiera stanowiska dla wyrównanej rywalizacji 26 zgłoszonych zawodników. Niestety z różnych pobudek nie wszyscy stawiają się na zbiórce.

Zebranych, nie zrażonych dość jesienną aurą jak na początek maja wita Prezes koła i jednocześnie arbiter główny zmagań. Po krótkim, acz treściwym wstępie i przypomnieniu zasad rywalizacji, gdyż nasze zawody zasilili nowi zawodnicy i następnie odbywa się losowanie. Szczęśliwcy mogą rozbić się na stanowiskach po zawietrznej stronie zalewu, podczas gdy pozostali niestety będą zmagać się nie tylko z rybami, ale również z lodowatym jak na wiosnę wiatrem. Wybija godzina 7:00 i rozpoczyna się batalia. Już na samym początku ryby w postaci małych karasi zwiastują bardzo dobre wyniki. Oczywiście zdarzają się też bonusy w postaci dorosłych okazów karasi oraz karpi. Oprócz nich w siatkach lądują okazałe płocie, wzdręgi, okonie, a także krąpie. Rywalizacja trwa w najlepsze i przechodnie spacerujący wokół zalewu mają na co popatrzeć. Wędki się gną i to nie tylko przy zarzucaniu, lecz również od ciężaru ryb na haczyku. Walka wre i każda najmniejsza zdobyć cieszy, bo może się okazać na wagę lepszego miejsca. Po 4 godzinach zawziętej batalii komisja sędziowska przystępuje do pracy. Już na samym początku wyniki przebijają 10 kg, co robi wrażenie i rozpala wyobraźnię zawodników. Ryby zważone wracają do wody, następuje czas dla komisji sędziowskiej na podsumowanie rywalizacji. W tym czasie w kuluarach emocje sięgają zenitu. Pojawia się sędzia główny i wieści ogłoszenie wyników. Najpierw młodsi adepci zostają podsumowani w rywalizacji.
I tak, po raz kolejny MISTRZEM KOŁA w kategorii Junior zostaje Ratajczak Tomasz, który otrzymuje puchar wraz z nagrodą.
Na drugim miejscu z tytułem V-CE MISTRZA KOŁA plasuje się Walendowski Jan.
Dalszy ciąg emocjonuje pozostałych zebranych. Po zaciętej rywalizacji został wyłoniony nowy Mistrz Koła, a cała trójka prezentuje się następująco:
I miejsce i tytuł MISTRZA KOŁA – kol. Grzegorz Biedrzyński,
II miejsce i tytuł V-CEvice MISTRZA KOŁA – kol. Leszek Małecki,
III miejsce i tytuł II V-CE MISTRZA KOŁA – kol. Marek Florczak.
Pełne wyniki prezentujemy tradycyjnie (tutaj) w zakładce zawody szczegółowo. Tym samym zakończyliśmy rywalizację mistrzowską, a zawodami sprzed dwóch tygodni rozpoczęliśmy GP koła 2023 (tutaj). Teraz po krótkiej przerwie już 04.06 rodziny i dzieci naszych wędkarzy zapraszamy na Rodzinny Dzień Dziecka. Tradycyjnie zawody te mają formę zawodów drużynowych. Odbędzie się również na zalewie Rydzyna. Drużyna musi składać się z dziecka w wieku do 14 lat oraz opiekuna z ramienia naszego koła. Spełnienie tych dwóch warunków będzie niezbędne do uczestnictwa w zawodach. W międzyczasie odbędzie się kilka imprez okręgowych, a mianowicie Mistrzostwa Okręgu Młodzieży U15 oraz U20 na stawach w Pawłowicach 13.05.2023 oraz VII Spinningowe Mistrzostwa Okręgu Teamów na jeziorach Wieleńskich. A dalej 18.06.2023 czeka nas Puchar Prezesa naszego koła.
Do zobaczenia nad wodą.

Autorem relacji jest Roman Perek.