Rodzinny Dzień Dziecka

Nadszedł czerwiec, a więc czas kiedy nasze koło organizuje zawody dla najmłodszych oraz naszych rodzin. W tym roku w wyniku połączenia dwóch imprez w niedzielę 04.06.2023 rozegrany został “Rodzinny Dzień Dziecka”, czyli drużynowe zawody dla zespołów składających się z dziecka oraz opiekuna z naszego koła. Areną zmagań tego dnia był zalew Rydzyna, gdzie bez problemu i w bezpiecznych warunkach najmłodsi

mogą konkurować między sobą. Ze względu na możliwy upalny dzień zbiórka uczestników została wyznaczona na godzinę 7.00. Wczesna godzina nie odstraszyła najmłodszych adeptów wędkarstwa i na miejscu zbiórki już dużo przed godziną zbiórki pojawiają się pierwsi, przecierający jeszcze oczy młodzi zawodnicy. Wybija godzina zbiórki i na horyzoncie nad Lesznem majaczą balony, które witają 16 przybyłych drużyn wśród, których nie brakuje również dziewczyn chcących zwyciężyć w rywalizacji. Wszystkich przybyłych wita prezes naszego koła kol. Szymon Mejza. Po przywitaniu drużyn, w imieniu sędziego zawodów kol. Henryka Knopisza, prezes przedstawia zasady współzawodnictwa. Zasady jasne i następuje losowanie stanowisk wraz z zestawem startowym w postaci napojów oraz małych przekąsek. Tradycyjnie do rozpoczęcia zawodów drużyny mają godzinę na przygotowanie swoich stanowisk oraz sprzętu. Nad wodą lądują pierwsze siatki oraz rozciągają się coraz dłuższe kije. Wybija godzina 8.00 i sędzia podaje sygnał do łowienia. Już po chwili pierwsze ryby lądują w siatkach. Dorodne płocie, karasie, krąpie, a także karpiki oraz liny. Czas upływa i każdy zawodnik ma zajęcie. Dumni rodzice oraz opiekunowie pomagają swoim pociechom w celu uzyskania jak najlepszego rezultatu. Jako, że w zawodach biorą uczestnicy najmłodsi, czyli siedmiolatkowie, czas zawodów ustalono na 3 godziny. Do siatek lądują kolejne bonusy w postaci dorodnych karasi, a także opasłe liny. Pod koniec rywalizacji na ochłodę najmłodsi uczestnicy otrzymują lody pingwiny z pobliskiego sklepu Młynarczyk. Wybija godzina 11.00 i do pracy przystępuje komisja sędziowska. Wyniki robią wrażenie i już od początku wiadomo, że rywalizacja będzie zacięta. Po sprawnym ważeniu czas na ceremonię dekoracji. Na miejscu zbiórki na uczestników już czeka stół z nagrodami oraz upominkami sponsorowanymi przez sklep wędkarski Wilfish Śrem. Rozpoczynamy dekorację od klasyfikacji największej ryby, którą zwycięża Jasek Mikołaj, który złowił karasia o wadze 1425 gram. Następnie ogłoszono wyniki klasyfikacji drużynowej i tak: (tutaj szczegółowo)

I miejsce – drużyna Małecka Anastazja i Leszek Małecki,

II miejsce – drużyna Otto Maja i Perek Stanisław,

III miejsce – drużyna Ratajczak Tomasz i Kwintkiewicz Janusz.

Po podaniu wszystkich wyników i dekoracji każdej drużyny przystąpiliśmy do wspólnego zdjęcia na tle zalewu. W wyśmienitych humorach i uśmiechem najmłodszych uczestników na twarzy rozjeżdżamy się do domów na zasłużony obiad. Rodzinny dzień dziecka zakończony, a już za dwa tygodnie 18.06.2023 wszystkich chętnych zapraszamy na zawody o Puchar Prezesa Koła, który będzie rozegrany na jeziorze w Krzycku. Wszystkich, którzy nie mogą się już doczekać rywalizacji mamy nadzieję spotkać nad wodą z wędkami w ręku i zacięciem w oku. Do zobaczenia nad wodą!

Autorem relacji jest kolega Roman PEREK.