Mistrzostwo w spinningu

IMG_20171105_121230Pomału sezon wędkarski w naszym kole zbliża się do końca. Jeszcze tylko zawody spinningowe o tytuł „ MISTRZA KOŁA NA ROK 2017” i zakończymy oficjalne wędkowanie.

Pierwszą turę tych zawodów zorganizowano w dniu 22 października 2017r na jeziorze krzyckim. Na miejscu zbiórki, które wyznaczono na parkingu w Gołanicach  zjawiło 15 wędkarzy. Zebranych przywitał Prezes naszego koła i przypomniał o zasadach sportowej rywalizacji. Wraz z rozpoczęciem spinningowania niebo zasnuło się ciężkimi chmurami i zaczął padać deszcz. Po czterech godzinach wędkowania do pracy przystąpił sędzia. Niestety, tego dnia wyniki nie należały do imponujących. Pierwszą turę zawodów wygrał kolega Hubert Długi łowiąc w tym dniu 4 okonie, za które otrzymał 600 punktów. Drugie miejsce przypadło w udziale kolędzie Frankowi Kubacikowi, który złowił 3 okonie. Jego zdobycz punktowa to 270 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Witold Wojciech. Jego wynik to 2 okonie warte 100 pkt. Na miejscu piątym i szóstym zawody zakończyli koledzy Sławomir Hoffman i Leszek Małecki. Ich zdobycz punktowa to odpowiednio 90 i 50 punktów. Obydwaj złowili po jednym okoniu. Na tym zakończyła się pierwsza tura zawodów. Odjeżdżających z nad jeziora pożegnały pierwsze w tym dniu promienie słońca, które zakończyły opady deszczu. Po dwóch tygodniach ponownie spotkaliśmy się nad jeziorem w Gołanicach. 5 listopada odbyła się II decydująca tura zawodów spinningowych o tytuł Mistrza Koła Leszno – Miasto na rok 2017. Na miejscu zbiórki, w doskonałych humorach zjawiło się 14 wędkarzy. Pomimo ładnej bezdeszczowej pogody ryby nie wykazywały zbyt wielkiego zainteresowania: błystkami, woblerami i innymi sztucznymi przynętami. W tym dniu wyniki były jeszcze słabsze niż w pierwszej turze. Sędzia nie miał zbyt wiele pracy. Tę turę zawodów wygrał kolega Franciszek Kubacik, który złowił 3 okonie i zdobył 230 punktów. Jako drugi zawody ukończył Ryszard Sikorski. Jego zdobycz to 1 ryba i 70 pkt. Trzecie miejsce zajął Jakub Boroń zdobywając 50 pkt i łowiąc 1 rybę. Po podliczeniu obu tur zwycięzcą zawodów został i tytuł                     “ MISTRZA KOŁA NA ROK 2017” zdobył kolega Hubert Długi – 600 punktów,                                               I – szy V-ce Mistrz – Kubacik Franciszek – 500 pkt,                                                                                           II – gi V-ce Mistrz – Witold Wojciech – 100 pkt.                                                                               Następne miejsca zajęli: 4.Sławomir Hoffman 90 pkt, 5. Sikorski Ryszard 70 pkt, 6. Boroń Jakub 50 pkt, oraz 6. Małecki Leszek 50 punktów.  Po wręczeniu pucharu i nagród rozjechaliśmy się do domów. Na tym zakończyliśmy oficjalny sezon wędkarski 2017. Do zobaczenia nad wodą za rok.