Zawody Jesienne

Jesienne 2017 058Niedziela 24 września br. była niedzielą, która kończyła cykl oficjalnych zawodów wędkarskich dla członków Koła PZW nr 183 Leszno – miasto. Również te zawody zorganizowano na wodach jeziora w Krzycku. Swój udział zapowiedziało 24 wędkarzy w tym 3 kadetów. Przybyłych przywitał Prezes naszego koła przypominając o zasadach sportowej rywalizacji po czym przystąpiono do losowania stanowisk. Zgodnie z obietnicą Prezesa załatwione okienko pogodowe nie przewidywało żadnych opadów w czasie trwania zawodów. Tak też się stało.Czas przygotowania minął szybko i rozpoczęło się wędkowanie.  W siatkach lądowały co chwilę płocie, krąpie leszcze. Były też okonie oraz karasie. Tradycyjnie nie liczyła się ukleja, która w tym dniu żerowała intensywnie. Zawody były rozgrywane bez podziału na kategorie wiekowe. Po czterech godzinach wędkowania do pracy przystąpili sędziowie, W tym dniu obowiązki sędziego głównego pełnił kolega Zdzisław Chabza mając do pomocy Prezesa Szymona Mejzę. Sędziowska para sprawnie przeszła z wagą po stanowiskach, a złowione ryby tradycyjnie już wracały do wody. Po zakończeniu ważenia okazało się, że wędkujący złowili w tym dniu prawie 56 kg białej ryby. Zwycięzcą zawodów został kolega Adrian Michalak, który złowił 7300 gram ryb. Na drugim miejscu z wynikiem 5830 gram zawody ukończył kolega Tomek Sosiński. Trzecie miejsce przypadło w udziale koledze Markowi Florczakowi, który złowił 5480 gram ryb. Szczegółowo tutaj Na koniec, każdy z uczestników otrzymał skromny upominek i po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia rozjechaliśmy się do domów. Były to ostatnie oficjalne zawody spławikowe organizowane dla członków  Koła Leszno – miasto. Już teraz korzystając z okazji, zapraszamy na I turę zawodów spinningowych o tytuł „MISTRZA KOŁA” na rok 2017, które odbędą się 22 października br.