Puchar Prezesa – 2023

Dwa tygodnie od ostatnich zawodów upłynęły jak z bicza strzelił. Trzeci weekend czerwca obfitował w wiele atrakcji sportowych i kulturalnych. Mimo to 18 czerwca, 22 wędkarzy Koła PZW nr 183 Leszno – Miasto spotkało się w Krzycku na corocznych zawodach “O PUCHAR PREZESA KOŁA”. Zbiórkę uczestników ustalono na godz. 6:00. Wszyscy zapisani, spragnieni łowienia na miejscu zbiórki pojawili się przed czasem.

Przybyłych powitał fundator pucharu i zarazem Prezes naszego Koła kolega Szymon Mejza., który w tym dniu przejął również obowiązki Sędziego Głównego zawodów. Po szczegółowym omówieniu zasad rywalizacji, lokalizacji stanowisk, czasu trwania zawodów oraz innych szczegółów regulaminowych przystąpiono do losowania stanowisk, każdy udał się na swoje miejsce i oczekiwał na sygnał rozpoczęcia rywalizacji. W końcu nadeszła godzina zero i zestawy wylądowały w wodzie. Lekki wiaterek i stosunkowo wysoka temperatura od samego rana nie zwiastowały zbyt dobrych wyników. Ryby niezbyt chętnie interesowały się przynętą. Pomimo nie najlepszych wyników humory dopisywały wszystkim. Ustalony na wędkowanie czas upłynął i do pracy przystąpił sędzia zawodów. Ilości złowionych ryb wpłynęły na to, że ważenie i podliczenie wyników przebiegło bardzo sprawnie. Okazało się, że pierwszą trójkę zawodów stanowią koledzy: (szczegółowo)

– Marek Florczak – 6055 punktów.

– Roman Perek – 5400 punktów

– Leszek Małecki – 4920 punktów.

Pomału zbliżaliśmy się do końca spotkania. Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu upominków zwycięzcom, stanęliśmy do tradycyjnego wspólnego zdjęcia, po którym w doskonałych nastrojach rozjechaliśmy się do domów.

Zawody te były trzecimi zawodami zaliczanymi do tegorocznej klasyfikacji Grand Prix Koła. Również po tych zawodach nastąpiły przetasowania wśród zawodników, a przewodnictwo w klasyfikacji przejściowej objął kolega Marek Florczak gromadząc 92 punkty. Drugie i trzecie miejsce zajmują odpowiednio Leszek Małecki – 87 pkt. i Roman Perek – 73 pkt. (tutaj GP)

Teraz zaczynamy przygotowania do kolejnych zawodów jakimi będą nocne drużynowe zawody koła. Odbędą się one na wodach jeziora krzyckiego w nocy z 15/16 lipca br. Chcących wziąć udział w zawodach zapraszamy do wysłania sms z podaniem nazwisk startujących zawodników. Do zobaczenia w Krzycku.