Puchar Prezesa – 2024

Niedziela 16 czerwca br. zapowiadała się na piękny, ciepły i słoneczny dzień. W tym dniu organizowane były zawody o Puchar Prezesa Koła. Wszyscy uczestnicy zawodów na miejscu zbiorki zameldowali się sporo przed wyznaczoną godziną. Krótki spacer po stanowiskach i stajemy na zbiórce. Otwarcia imprezy dokonuje fundator pucharu. Tradycyjne przywitanie startujących, przypomnienie zasad i przystępujemy do losowania stanowisk.

Następnie udajemy się na stanowiska gdzie nastąpi dalsza część przygotowań. Na odchodne, każdy z uczestników otrzymuje papierową wersję zasad obowiązujących na organizowanej imprezie. Tak już teraz będzie na każdych zawodach. Czas przygotowań i nęcenia szybko mija i słychać sygnał wzywający do łowienia. Zaczynamy czterogodzinną rywalizację. Pomimo ciepła ryby żerują dość intensywnie, przez co nie ma powodów do narzekań. Nawet zerwane lub splątane zestawy nie są w stanie wyprowadzić nikogo z równowagi i nie mają wpływu na nasze dobre samopoczucie. Podczas tych zawodów zaliczamy kontrolę PSR. Zawodnicy na stanowiskach, niezbędne dokumenty w komplecie i po kurtuazyjnej wymianie zdań następuje zakończenie kontroli. Czas przeznaczony na wędkowanie szybko mija i do pracy przystępuje sędzia zawodów, którym był w tym dniu kolega Szymon Mejza. Tradycyjnie zawody organizowane były na żywej rybie i aby nie męczyć złowionych ryb wędkujący pozostają na miejscu gdzie w spokoju zwijają sprzęt, a sędzia z wagą wędruje po stanowiskach. Po ważeniu ryby wracają do wody. Teraz już tylko pozostało podliczyć punkty, ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. Okazuje się, że w tym dniu pierwszą trójkę zawodów stanowią koledzy:

1. Roman Perek – złowił 10,20 kg ryb,

2. Marek Florczak – złowił 8,15 kg ryb,

3. Grzegorz Biedrzyński – złowił 5,70 kg ryb. (szczegółowo)

Zawody te są kolejnymi w tym roku zawodami zaliczanymi do klasyfikacji GP 2024. W tej klasyfikacji przejściowo prowadzi Grzegorz Biedrzyński z 87 pkt, przed Romanem Michalakiem i Markiem Florczakiem. Obaj zdobyli po 84 pkt. (GP tutaj)
Tradycyjnie już wspólne zdjęcie kończy nasz pobyt nad wodą w tym dniu. Rozjeżdżając się do domów umawiamy się na kolejną imprezę jaką są NOCNE DRUŻYNOWE ZAWODY KOŁA. Zawody te organizujemy 20 lipca i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Do zobaczenia nad wodą.