Dzień Dziecka czyli “WĘDKA PARTY nr 2”.

Po sukcesie pierwszej edycji razem ze Stowarzyszeniem Wodnik Pawłowice, kołem nr 212 Rydzyna Miasto oraz kołem 193 LSM zorganizowaliśmy kolejną edycję „Wędka Party”. W tym roku 7 czerwiec był dniem celebracji święta każdego dziecka. Od wczesnych godzin porannych organizatorzy krzątali się po łowiskach „Wyspa” i „Koński”. Przygotowywano poczęstunki, kawę, numerki do losowania, zestawy startowe, jednym słowem na bogato dla najmłodszych. Punktualnie o 8.00 rozpoczęto tę huczną imprezę. Na polanie koło stawu zebrało się blisko 70 drużyn składających się z opiekuna, dziecka i kibiców w postaci rodziny i znajomych. Czytaj dalej

Puchar Prezesa 2026 r.

Zielone Świątki to święto, które towarzyszyło tegorocznemu Pucharowi Prezesa koła 183 Leszno – Miasto. Dokładnie 24.05.2026 wyznaczono datę rywalizacji o statuetkę ufundowaną przez samego prezesa. Na zbiórce odbyła się krótka prezentacja trofeum, o które walczymy. Zegar wybija 6.00 i rozpoczynamy zbiórkę. Sam Prezes wita zebranych. Dzisiaj pojawiło się 16 osób chcących wziąć udział w zawodach. Czytaj dalej

Mistrzostwa Koła 2026 – II tura

Niedziela 10 maja 2026 roku. Po dwóch tygodniach przerwy, wreszcie zawody. Tego dnia rozgrywamy drugą turę zawodów o tytuł MISTRZA KOŁA na obecny rok. Zawody te są również zaliczane do zawodów z cyklu GP 2026 naszego koła. Jako, że jesteśmy spragnieni wędkowania po zimowej przerwie, na miejscu zbiórki wszyscy uczestnicy zawodów zjawiają się sporo przed czasem. Pod nieobecność Prezesa spotkanie otworzył kolega Marek Młynarz. Czytaj dalej

Mistrzostwa Koła 2026 – I tura

Walne odbyte, terminarz zatwierdzony, sprzęt przejrzany, a co najważniejsze składki opłacone. Najwyższy czas aby zacząć wspólne wędkowanie, wraz z koleżankami i kolegami z koła PZW nr 183 Leszno- Miasto. Zgodnie z terminarzem rozpoczynamy sezon zawodów na zbiorniku w Rydzynie w dniu 26 kwietnia 2026 roku. Jest to pierwsza tura zawodów o tytuł MISTRZA KOŁA NA 2026 ROK i pierwsze zawody zaliczane do cyklu GRAND PRIX 2026. Na miejscu zbiórki pierwsi uczestnicy naszej imprezy pojawili się sporo przed godziną 6:00. Czytaj dalej

Sprzątanie Krzycka 2026

21 marca 2026 roku o godz. 9:00 wędkarze koła PZW nr 183 Leszno-Miasto rozpoczęli tegoroczny sezon wędkarski. Spotkaliśmy się na parkingu starej przepompowni w Gołanicach. W tym roku silną reprezentację wystawiła młodzież naszego koła i możemy dodać, że stanowili połowę uczestników tego dnia. Wraz z gminą Święciechowa rozpoczęliśmy akcję sprzątania świata. Jako wędkarze sprzątaliśmy brzegi jezior. Czytaj dalej

Walne Zgromadzenie- 2025

Rok kalendarzowy wielkimi krokami zbliża się do końca. To znak, że nadszedł czas walnych zgromadzeń w kołach PZW Okręgu w Poznaniu. W naszym kole takie zgromadzenie odbyło się 26 października 2025 roku. Tradycyjnie organizowaliśmy je na obiektach Orlika w Lesznie – Zaborowie.  Czytaj dalej

Zawody Jesienne – 2025

Niedziela 14 września to dzień, w którym nasze koło organizuje ostatnie oficjalne spławikowe zawody wędkarskie. Tradycyjnie już “ZAWODY JESIENNE” kończące sezon naszych zmagań, organizowane są na jeziorze w Krzycku. Na wyznaczoną godzinę zbiórki meldują się prawie wszyscy, którzy wyrazili chęć wzięcia udziału w zawodach. Czytaj dalej

Zawody Seniorów

 

Ostatnia niedziela sierpnia to kolejna niedziela kiedy swoje zawody rozgrywa koło nr 183 Leszno – Miasto. Tym razem w głównej roli występują seniorzy naszego koła, a konkretnie osoby, które ukończyły 50 lat. Spotykamy się na zbiorniku w Rydzynie. Ten zbiornik w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem wędkujących.  Czytaj dalej

Memoriał – 2025

Po ponad dwumiesięcznej przerwie wracamy nad wodę aby odbyć kolejne zawody wędkarskie organizowane przez koło dla naszych członków. Jak wynika z terminarza w niedzielę 24 sierpnia br. na wodach jeziora Łoniewskiego zarząd naszego koła organizuje zawody o ” MEMORIAŁ ZMARŁYCH DZIAŁACZY KOŁA “.  Czytaj dalej

Puchar Prezesa – 2025

Niedziela 15 czerwca to dzień, w którym w naszym kole rozgrywane są zawody o Puchar Prezesa Koła. Tradycyjnie spotykamy się w Krzycku, na parkingu przy byłym PGR o godzinie 6:00. Pierwsi z nas meldują się na miejscu zbiórki sporo przed czasem. Wspólny spacer po stanowiskach uruchamia naszą wyobraźnię. Każdy z nas widzi przebieg rywalizacji a w konsekwencji siebie, jako zwycięzcę zawodów. Czytaj dalej